skip to Main Content

Meltem Adıyaman Kimdir?

Sağlık ve Hemşirelik bölümlerini bitirdikten sonra Kocaeli üniversitesinde öğrenimini  tamamladı. Daha sonra ilk yardım eğitimlerini de tamamlayarak ilkyardım eğitmenliği unvanına kavuştu. Sağlık sektöründe birçok eğitim veren Adıyaman, 2013 den beri trafik çevre teknikleri eğitmenlik kursunu tamamlayıp MEB İç Anadolu trafik eğitim kurumlarında sürücülere ilkyardım, trafik adabı, trafikte görgü, trafik araç sürüş teknikleri eğitimleri vermeye başladı.

Medya ayağında da yer alan Meltem Adıyaman bu dalda da eğitimin önemini bilerek “Star Dans Soner Güngörmez” den dans eğitimi, Gamze Sümer Atay dan koçluk destekli oyunculuk eğitimi, Aksoy Yapım’dan kamera önü oyunculuk eğitimi, Ayca Kuru Akademi’den oyunculuk eğitimi, endam duruş eğitimi, Kuşdili eğitim merkezinden sunuculuk eğitimi, ses tonlama, ritim eğitimi alıp Zehra Belevi ve Okay Beyden şan eğitimlerini de tamamlamıştır. ENBE ORKESTRASI şefi Behzat Gerçeker ‘den piyano eşliğinde Şan Eğitimlerini tamamlayan Meltem Adıyaman’ın Soner Sarıkabadayı PDND yapım şirketinden “ bu kadarı fazla” adı ile bir single çalışması da mevcuttur.

Sunucu olarak birçok radyo, TV ve seminerlerde yer alan Meltem Adıyaman en son TV 8,5 da “Ekran”, “Sağlıklı Yaşa”,” En Trend”,”Piston”,Altın elbiseli adam Barkın Bayoğlu ile “araçları tanıyorum” programlarını sundu.

Hayvan sevgisi ve doğa ile iç içe büyüyen Meltem Adıyaman “sokak hayvanları koruma derneğine” bağlı olup yardıma ve beslenmeye muhtaç birçok hayvana el uzatma fırsatını yakaladı. Her hafta sonu aktif bir şekilde barınaklarda ve otoyol kenarlarında bakım, beslenme ve tedavi hizmetlerinde yer almakta olup doğa ve hayvan sevgisi eğitimlerini genç nesile aktif bir şekilde aktarmaktadır.

Daha sonra İ.M.A moda akademisinde moda styling imaj eğitimlerini tamamladı. Diksiyon, güzel konuşma, hitap eğitimlerini 2010 yılında tamamlamış olup birçok seminerde yer almıştır.

2017 yılında Sakarya Kadın Merkezinde cinsiyet, insan hakları, kadın hakları, empati, motivasyon, stres eğitimleri verdi.

2016 -2018 öğretim yıllarında sosyal sorumluluk kapsamında İstanbul’da yer alan Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine görgü kuralları, adap, imaj, beden dili eğitimleri verdi. Her ay düzenlenen Ayca Kuru Akademi bünyesinde yer alan 7-11,11-17 yaş grubu eğitimleri ve yetişkin eğitimlerini verdi.

Aydın üniversitesi, İBB seminerleri ve yeni yüzyıl üniversitesinde gençlere imaj iletişim ve motivasyon eğitimleri vermiştir.

Kurumsal iletişim, diksiyon, iş etiketi eğitimlerini seçkin eğitmenlerden tamamladıktan sonra Ayça Kuru Akademi ile anlaştı. 2009 senesinden beri aktif olarak Ayca Kuru Akademi bünyesinde çalışmaya devam ediyor.

Back To Top
WhatsApp chat